Noteikumi

05/12/2020 | Jaunumi

Šeit apkopojam nosacījumus, ko mēs ievērosim draudzēs ārkārtējās situācijas laikā:

o   Nenotiek klātienes pasākumi, sapulces un sadraudzības.

o   Klātienē nav atļauti koru mēģinājumi.

o   Draudžu mācītāji kalpo, vadot dievkalpojumus, draudzei ierastajos laikos, tos īpaši neizsludinot un nepulcinot draudzi.

o   Draudzes locekļi drīkst apmeklēt dievnamu, ievērojot skaita, drošības un higiēnas nosacījumus (distances ievērošana, maskas vilkšana un roku dezinfekcija).

o   Dievkalpošana draudzēs notiek laikā no pl. 6.00 līdz pl. 20.00.

o   Dievnamos un telpās, kur notiek dievkalpošana, drīkst vienlaicīgi uzturēties ne vairāk kā 20% no vietu skaita, rēķinot, ka katram dievlūdzējam tiek atvēlēti 10 m2 telpas. Piemēram, ja dievnamā ir 300 kvm, tad tajā vienlaicīgi drīkst atrasties 30 cilv..

o   Distance starp dievlūdzējiem no dažādām mājsaimniecībām ir lielāka par 2m. Vajadzētu pielūkot, lai dievlūdzēji nesēž viens aiz otra.

o   Mutes un deguna aizsegi tagad ir jāvalkā gan dievlūdzējiem, gan arī garīdzniekiem un kalpotājiem, pildot savus pienākumus. Maskas vietā drīkst valkāt vizieri (sejas vairogu).

o   Ārpus dievkalpojumiem drīkst notikt tikai Bēres un Kristības, kurās var piedalīties līdz 10 cilvēkiem. Laulībās, kuras notiek ārpus dievkalpojuma un ir pieteiktas pirms ārkārtas laika, un nevar atcelt, drīkst piedalīties tikai laulājamie un liecinieki, neskaitot garīdznieku.

o   Ārpusē var notikt publiski pasākumi, tai skaitā brīvdabas dievkalpojumi, ja tajos vienlaikus sanāk līdz 25 cilvēkiem, ievērojot piesardzības pasākumus. Diemžēl Bērēs mēs nedrīkstam pulcēt vairāk kā 10 cilvēkus (šajā skaitā neskaita izvadītāju un personas, kas saistītas ar bēru norisi, piem., nesēji un racēji).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

7 + 8 =